Strona robocza Nux-a
Ostatnia modyfikacja: 2022-06-28
UWAGA! Kopiowanie oraz rozpowszechnianie poniższych grafik bądź tekstu bez zgody autora jest zabronione. Jakikolwiek kod umieszczony tutaj, teraz bądź w przyszłości, nie jest i nie będzie domyślnie rozpowszechniany na licencji GPL. Autorem poniższych rozwiązań i grafik jest Maciej Jaros (egil@wp.pl).

To portfolio jest jeszcze niekompletne. Na razie szkicowo przedstawiam tylko parę ważniejszych projektów oraz kilka grafik, które wybrałem.

Mój serwis

Serwis ten oparłem na technologii PHP+DHTML. Zachęcam także do obejrzenia mojego RSS-a, który wygląda tak dzięki zaawansowanym transformatom XSL oraz drobnym sztuczkom. Spełnia on wszystkie standardy i może być czytany w dowolnym czytniku obsługującym standard RSS 2.0.

Streetstyle.pl

ref: www.streetstyle.pl (web.archive.org), www.streetstyle.pl (2006-01-01)

Dzięki doświadczeniu zdobytemu wcześniej na BookCrossing.pl, udało mi się stworzyć sprawnie działający i modyfikowalny sklep oparty o technologię PHP+MySQL z elementami DHTML. Serwis opierał się o stworzony przeze mnie Systemem Zarządzania Treścią (ang. CMS), który umożliwiał także publikację artykułów w ramach serwisu.

W jednej z ostatnich wersji serwisu możliwe było między innymi: zarządzanie towarami oraz powiązanymi z nimi firmami i kategoriami, dodawanie znanych skaterów do działu osobowości, a także powiązanie ich z „polecanymi” przez nich towarami. Wszystkie zamówienia dokonywane poprzez serwis były rejestrowane w bazie danych, a obsługa sklepu mogła oznakowywać je tak, by klient mógł sprawdzić jaki jest status jego zamówienia.

Projekt wstępny serwisu

przeglądanie kategorii

przeglądanie firm i innych
Wygląd z danymi testowymi

kompletowanie

przeglądanie firm
Niektóre elementy interfejsu

koszyk

logowanie

rejestracja

przeglądanie kategorii

Ziemia.org

ref: O nas, Ziemia.org, 2010-03 (archive); O nas, Ziemia.org, 2005-10 (archive)

Większość mojej pracy w tym serwisie polegała na renowacji w celu rozpoczęcia dostosowania do współczesnych standardów. Na początek zająłem się stworzeniem systemu zarządzania raportami pojawiającymi się serwisie. Dodatkowo stworzyłem narzędzia ułatwiające konwersję z formatu MS Word do właściwej treści artykułu. W późniejszym okresie ujednoliciłem także wygląd niektórych stron i wprowadziłem zmiany mające na celu ułatwienie modyfikowania serwisu w przyszłości.

Niektóre elementy interfejsu

dodawanie - zajawka

dodawanie - tekst

dodawanie - tekst powiększony (JS)

podgląd szczegółowy

dodawanie - ostatni etap przed zatwierdzeniem

podgląd - lista wyboru

edycja z ukrytymi podpowiedziami

Grafiki

Umieszczam tutaj wybrane grafiki, które stworzyłem w GIMP-ie i w edytorze Kate (pliki SVG).

Kaskadowy model tworzenia oprogramowania (SVG), GIMP i Kate (zobacz svg)

Stół do snookera plus (SVG), Kate (zobacz svg)

Montaż (JPG), GIMP
top